Řím

Památky v Římě

Fontána di Trevi

Fontána di Trevi
Málokdo tuší, že tato velmi populární a navštěvovaná fontána je zakončením jednoho z mnoha aquaduktů. Systém rozvodů vody po celém městě je důmyslně promyšlen a zdobně ozdoben, že se stal jednou z nejnavštěvovanějších památek ve městě.

Fontána byla dokončena v roce 1762. Hlavním stavitelem byl Niccola Salvi. Nad vodou se ční nádherné barokní sousoší vytesané z mramoru. Dvacet metrů dlouhá a dvacetšest metrů široká fontána zanechá v každém návštěvníkovi okouzlující dojmy a proto většina z nich podlehne pověrám a pravou rukou vrhne minci přes pravé rameno, aby se do italského Říma opět vrátili.

Španělské schody

Navštivte dějiště nejedné módní přehlídky – Španělské schody. Okolní palmy, blízká fontána ve tvaru lodi podtrhují přímořskou atmosféru a tropické podnebí. Na schodech během celého dne odpočívají znavení turisté, pokud si chcete vychutnat celé místo bez lidí, budete si muset přivstat.

Sloup Marca Aurelia

Sloup je památkou na vítěznou bitvu v roce 176 Marca Aurelia nad Markomany. Sloup se tyčí do výšky 30 metrů. Reliéfy na sloupu znázorňují výjevů z tažení a vítězné bitvy. Na vrcholku sloupu bývala socha Marca Auerelia, nicméně od roku 1589 je na jeho místě socha sv. Pavla.

Andělský hrad

Andělský hrad - Castel Sant Angelo
Na pravém břehu řeky Tibery naleznete kruhový hrad na čtvercové základně. Dostanete se k němu přes 10 metrů dlouhý most andělů (Ponte Sant´Angelo). Hrad byl také dějištěm závěru knihy Dan Brown – Andělé a démoni. Pevnost byla také propojena tajnou chodbou až s Vatikánem, církev hrad využívala jako mučírnu a věznici.

Ubytování v Římě

S ubytováním to v Římě může být poněkud komplikovanější. Pokud budete chtít levnou střechu nad hlavou a pojedete na vlastní pěst, tak pravděpodobně narazíte hlavně na levné kempy mimo Řím. Tohle je na eurovíkendy ne příliš vhodná volba. Cestováním do centra města strávíte podstatnou část času a uvidíte mnohem méně, než pokud byste si připlatili nějakou korunu navíc.

Hostely a hotely v Římě

Zajímavou alternativou k hotelům jsou hostely. Počítejte s menším soukromím, protože je nabízeno ubytování většinou aspoň pro šest a více osob na jednom pokoji. S cenou se dostanete o něco výše než v kempu, ale nebudete muset platit tolik co v běžném hotelu.

Pokud se nakonec rozhodnete pro komfortní ubytování v hotelovém pokoji. Budete si moci využít celý Eurovíkend v Římě plnými doušky. Pokud očekáváte pořádnou snídani, tak s ní v Itálii příliš nepočítejte. Malinký šálek kávy se sušenkou nebo coissantem může přinést rozčarování hned v ranních hodinách. Potřebujete-li pořádně snídat, tak si raději objednejte ubytování bez snídaně a zajděte si do některé z kaváren poblíž hotelu.

Počasí v Římě

Středomořské subtropické podnebí je typické teplým létem a krátkou zimou prokládanou dešťovými přeháňkami. Maximální letní teploty se mohou dostat až na 46 °C, ale průměr se pohybuje okolo 26 °C v létě a 7,3 °C v zimě. Roční úhrn srážek dosahuje 665 mm.

Víkend v Římě

Ideálním řešením je výběr s nabídky připraveného víkendu, který má již vyřešené ubytování na místě, nasmlouvanou cenu letenky a těch několik dní si užívat jen příjemnými zážitky přímo v Římě nebo okolí. Nemusíte se starat o zdlouhavé rezervace, hledat vhodný hotel s vyhovující cenou a kombinovat to dohromady podle volné kapacity hotelu a letecké společnosti.

Stačí si vybrat Eurovíkend v Římě a vyrazit (od 2980,-) »