Paříž

Památky v Paříži

Bazilika Sacré Coeur

mám víc než krupiér a stíny Sacre-Coeur nade mnou i tato píseň se Vám může vybavit při návštěvě pařížské baziliky Sacre Coeur. Římskokatolický kostel, který se tyčí nad celou Paříží láká turisty ze všech stran. Romantická večerní procházka po schodech, chvíle přemítání a sledování nočního života od kostela může být zajímavá náplň na volný večer. A nemusíte být v Paříži právě na Valentýna.

Katedrála Notre-Dame

Katedrála Notre-Dame
Gotická katedrála Notre Dame se tyčí nedaleko centra na ostrůvku na Sieně. Poznáte ji podle 2 hranatých věží, které se tyčí do výšky 63 metrů. Katedrála ještě stále prochází kompletní architektonickou rekonstrukcí, která trvá již více než 10 let. V jedné z věží najdete i 13 tunový zvon Emmanuel, který je součástí pětice notrdamských zvonů.

Louvre

Monumentální budova, která byla místem děje knihy a filmu Šifra mistra Leonarda od Dana Browna. Najdete ji na pravém břehu Seiny a není zajímavá jen architekturou samotnou, ale i všemi kulturními skvosty, které ukrývá v sobě. Uvnitř najdete muzeum, které své počátky má již v 16. století. Je rozděleno do 7 oddělení (Egyptské starožitnosti, Stará keramika Antická a Orientální, Řecké a Římské starožitnosti, Malby, kresby a rytiny 13.-19. století, Sochy středověku, renesance a moderní doby, Umělecké předměty světové historie, Námořnictví a etnografie).

Vítězný oblouk

Vítězný oblouk Napoleona Bonaparte
Tento oblouk nechal postavit Napoleon Bonaparte jako památku na vítězství v bitvách a jako znak své moci. Byl vybudován v letech 1806-1836. Najdete jej uprostřed kruhového objezdu na náměstí Charlese de Gaulla. Od Louvre se k němu dostanete pěšky procházkou, když vyrazíte parkem a pak dále až k Vítěznému oblouku. Pak se můžete vydat k jihu a navštívit Eiffelovu věž.

Eiffelova věž

Ocelovou dominantou Paříže je bezesporu 324 metrů vysoká Eiffelova věž. Byla postavena v letech 1887-1889 a nese jméno svého konstruktéra Gustava Eiffela. Do roku 1930 byla nejvyšší budovou na světě. I když byla z počátku zatracována, měla stát pouze do roku 1909 jako upoutávka a připomínka Světové výstavy, tak se postupně stala součástí Paříže, jednou z nejnavštěvovanějších budov a všichni obyvatelé jsou na ni hrdi. Každý rok se z věže rozhlédne přes 6,8 milionů lidí.

Disneyland Paříž (Eurodisneyland)

32 kilometrů od centra Paříže najdete evropský Disneyland. Ideální pro návštěvu s dětmi, nicméně i bez dětí si můžete v této rekreační oblasti přijít na své a odpočinout si. Během roku 2007 jej navštívilo 14,5 milionu návštěvníků. Kromě zábavních parků najdete v areálu i Disney restaurace a Disney hotely. Můžete se tu ubytovat a bydlet tu klidně několik týdnů.

Poznávací zájezd do Paříže

Eurovíkend do Paříže berte jako ochutnávku. Pokud si Paříž oblíbíte nebo Vám dokonce zůstane v srdci, budete se sem rádi vracet. Pokud Vás už teď láká francouzština, do Paříže se nemůžete dočkat, tak si vyberte místo eurovíkendu rovnou poznávací zájezd, kterým tohle příjemné a romantické město poznáte mnohem lépe.

Počasí v Paříži

Počasí je podobné jako v České republice. Průměrná roční teplota je tu 12°C. V zimě se podobně jako v Londýně většinou nedočkáte ani mrazu ani sněžení. Typický zimní den je větrný a šedivý. Na jaře se celé město příjemně zazelená, ale často prší. Dešti se nevyhnete ani přes léto, kdy se teploty mohou vyšplhat až k 30°C. Nejteplejší, ale i nejdeštivějším měsícem je srpen. Pokud si chcete návštěvu Paříže užít, tak vyražte nejlépe v září nebo v říjnu.

Ubytování v Paříži

Pokud plánujete cestu do Paříže na zimní měsíce, přibalte si něco teplejšího i na noc. V pařížských hotelech se to s topením nepřehání, tak se na to připravte předem. Vyberte si vhodné ubytování a letenku pořídíte v akci také za zajímavý peníz. Zajímavým tipem, pokud berete v úvahu hodnocení, cenu a vzdálenost od centra je Hotel Bastille Baudelaire.

Letecký eurovíkend v Paříži

Pokud se chcete vypravit na víkend na vlastní pěst. Objednejte si levné letenky například na serveru Královna, kde lze v akci pořídit zpáteční letenku okolo 2 000 korun.

Víkend v Paříži

Vyhovuje-li Vám lépe víkend strávený s průvodcem a programem, kdy si budete moci bez starostí projít to nejdůležitější z Paříže, volte jednoznačně nabídku kompletního eurovíkendového balíčku.

Vyberte si eurovíkend v Paříži (od 1950,-) »