Barcelona

Památky v Barceloně

Katedrála Sagrada la Familia

Katedrála Sagrada la Familia
Chrám Sagrada la Familia naleznete na východním pobřeží Španělska. Chrám navrhnul slavný architekt Antoni Gaudí a je to jeho nejznámější stavba. Začala se stavět v roce 1884 a stavba pokračuje ještě dnes. Gaudí tento projekt převzal v raném stádiu, vytvářel nepřesné skici, a velmi často navštěvoval staveniště, aby mohl doladit případné detaily. Zamýšlel z chrámu vybudovat poslední velkou svatyni křesťanství – nicméně, než se mu podařilo stavbu dokončit, tak v roce 1926 zemřel. Dokončení katedrály je plánováno na rok 2026 k 100. výročí Gaudího smrti.

Park Güell

Na svahu hory Turó del Carmel obráceném směrem k moři naleznete park Güell. Podobně jako katedrálu Sagrada la Familia navrhl tento park Antoni Gaudí. Výstavba parku proběhla v letech 1900 – 1914. Park má rozlohu přes 17 hektarů a na každém kroku můžete pozorovat osobitý styl architekta Gaudího. Promenády kryté sloupořadím ve tvaru stromů, zvlněné tvary připomínající proudící lávu nebo plochy pokryté barevnými mozaikami z keramických střepů či skla.

Tibidabo

Z výšky 532 metrů se můžete pokochat výhledem na celé město. Naleznete tu krásný kostel, kavárny a houpačky. Dostanete se sem nejrychleji metrem na stanici Av. Tibidabo, modrou tramvají Tramvia Blau a nakonec lanovkou nahoru. Pokud máte dostatek času, je lepší si vychutnat delší procházku od stanice metra pěšky.

Ulice La Rambla

Ulice La Rambla
Nejznámější ulicí v Barceloně je bez debat ulice La Rambla. Protíná Barcelonu od přístavu až na náměstí La Placa Catalunya. Najdete tu největší počet turistů v celé Barceloně. Posedávají v nespočetných kavárnách, užívají si nákupů v obchůdcích nebo jen prochází sem a tam a užívají si představení pouličních umělců, sólových hudebníků nebo celých kapel, tanečníků nebo kejklířů.

Za návštěvu určitě stojí i staré tržiště La Boqueria, které je obrovské a i když je zastřešené, tak zde nechybí dostatek čerstvého vzduchu. V neděli bývá zavřené, ale jinak se stavte už v dopoledních hodinách a nechte si připravit pochutiny vyrobené z mořských plodů přímo před Vašima očima.

Mořské akvárium L’Aquàrium

Zajímavé mořské akvárium L’Aquàrium je druhé největší akvárium v Evropě (první největší je v italském Janově). Tisíce ryb, tučňáků nebo žraloků můžete interaktivně sledovat přímo v jejich přirozeném prostředí, aniž byste se namočili. Unikátní vodní tunel vedoucí pod mořskou hladinou Vám umožní procházet pod proplouvajícími rybami a oněmět úžasem.

Mezi zajímavé zážitky patří i možnost zaplavat si mezi žraloky. Za 300 euro se můžete potopit s dalšími 3 lidmi a užívat si blízkost těchto nebezpečných tvorů. V ceně je vstupenka do akvária, teoretické informace týkající se žraloků a potápěčské vybavení. Jako diváky můžete vzít s sebou ještě další 2 osoby do akvária zdarma.

Počasí v Barceloně

Díky své poloze nemá Španělsko jednotné klimatické podmínky. Nalezneme zde pouště, polopouště, ale i vlahá údolí nebo mokřiny. Barcelona leží v nejteplejší oblasti. Klima je zde středomořské subtropické. Letní teploty se pohybují mezi 25 – 30ºC s minimem srážek. Zima je velmi mírná a teplota se pohybuje od 8 do 15ºC.

Levné letenky do Barcelony

Zajímavou nabídku letenek najdete při odletu z Brna. Letecká společnost Ryanair létá do Barcelony za pouhých 500 Kč včetně poplatků. Nebo můžete využít neprodané kapacity u Českých Aerolinií a koupit si letenku přes Click4Sky.

Ubytování – jak v Barceloně najít hotel

Ubytování v Barceloně můžeme rozdělit na základní 3 kategorie: hotely, hostely a penziony. Rezervaci je vhodné provést předem přes internet. Při rezervaci většinou platíte deset procent předem kreditní kartou. Pro rychlejší ubytování a vyřízení na místě si objednávku vytiskněte s sebou.

Další zajimavou alternativou jsou hostely pro mladé nebo ubytování Bed and Breakfast (B&B). Cena za jedno lůžko se tu odvíjí od počtu ubytovaných na jednom pokoji. Někdy může být pokoj pouze 2 lůžkový, ale někdy Vás může spát na pokoji i 20 lidí. Prozkoumejte nabídku volných ubytovacích kapacit.

Eurovíkend v Barceloně

Připravený eurovíkend včetně dopravy, ubytování a návrhu programu si můžete vybrat z následující nabídky.

Vyberte si eurovíkend do Barcelony (od 6290,-) »