Londýn

Londýnské památky

Piccadilly Circus

Piccadilly Circus reklamní poutače
Jedno z nejexponovanějších míst v Londýně. Každý turista musí přes Piccadilly Circus aspoň jednou projít. Uvidíte tady rohový dům pokrytý světelnými reklamami a u fontány si můžete prohlédnout bůžka lásky Erose, který Vás nasměruje na Trafalgarské náměstí.

Tower of London

Poněkud nenápadná budova Tower of London skrývá jedny z nejcennějších pokladů Londýna. Budova sloužila od svého vzniku rozmanitým účelům. Nejprve sloužila jako pevnost, následně i jako vězení pro vyšší vrstvy. Tower of London býval i mučírnou, popravištěm a zbrojnicí. Od 13. století se stal také pokladnicí. V nitru jsou ukryty a velmi pozorně chráněny britské korunovační klenoty. Tower brání typičtí Beefeatři v červených uniformách. Jeden z nich takzvaný Ravenmaster se stará o blaho 8 havranů pobývajících v pevnosti. Podle starodávné legendy totiž havrani nemohou opustit Tower, jinak britská monarchie zanikne.

Tower Bridge

Od Tower of London nemůžete přehlédnout i Tower Bridge. Most, který je poslední most před ústím řeky Temže do moře. Poznáte jej podle dvou věží postavených v gotickém stylu, které dosahují výšky 65 metrů. Pokud si zaplatíte vstupné, můžete se pokochat vyhlídkou na celý Londýn. Pokud most přejdete, na druhém konci vlevo najdete technické muzeum, které vysvětluje historii mostu v minulosti až do dneška. Můžete si prohlédnout motory, které dokáží most zvednout během 90 vteřin, aby mohly proplouvat lodě.

Big Ben a parlament

97 metrů vysoká věž s hodinami se stala jedním z typických symbolů Londýna a Anglie. Věž je součástí parlamentu. V dnešní době je budova parlamentu rozdělena na dvě části – Horní a Dolní sněmovnu. Pokud se chcete podívat dovnitř, budete se muset objednat minimálně 3 měsíce předem. Ve slunečných letních dnech si můžete přímo vedle parlamentu posedět na travnatém prostranství a odpočinout si od ruchů velkoměsta.

Westminsterské opatství

Westminsterské opatství
Nedaleko Big Benu najdete i Westminsterské opatství. Chrám postavený převážně v gotickém slohu je místem všech korunovací už od roku 1066 a také je posledním místem odpočinku všech panovníků. Kromě panovníků je zde pohřbeno téměř 400 dalších známých osobností spojených s historií Anglie.

Počasí v Londýně

Díky mírnému podnebí se v Londýně nedočkáte extrémních teplot. V zimě se teplota pohybuje okolo 2-5°C, sníh se téměř neobjevuje. V létě je potom průměrná teplota okolo 17°C, to znamená, že se jen výjimečně dostanou teploty nad 30°C. Průměrné roční srážky se pohybují pod 600 mm.

Levné letenky do Londýna

Konkurence leteckých společností a rostoucí obliba cestování letadlem nutí letecké společnosti k nabídkám letenek za velmi zajímavé ceny. Některé akční nabídky se vyplatí víc než cestování autobusem. Společnost Ryanair nabízí letenku Brno – Londýn za 500 CZK včetně poplatků. Podobně i z Prahy si určitě vyberete zajímavé ceny letenek.

Ubytování v Londýně

Ubytování v Londýně je velmi různorodé a záleží, jak daleko od centra budete chtít bydlet a v jakém komfortu. Nejlevnější ubytování najdete v pokojích s větším počtem postelí, společnou koupelnou a záchodem na patře. Některé hostely nabízí i dvoulůžkové pokoje včetně sociálního zařízení a koupelny (En-Suite). Nebo si můžete vybrat z nabídky levnějších či dražších hotelů.

Víkend v Londýně

Nechcete-li řešit nejlevnější letenky, dlouhé večery vybírat vhodné ubytování nedaleko od centra za rozumnou cenu a navíc s volnou kapacitou. Využijte výhodný eurovíkendový balíček.

Vyberte si eurovíkend do Londýna (od 2990,-) »