Turistický průvodce Řím – Rough Guides

Zařazeno pod (Itálie, Průvodci)

Štítky : , , , , ,

Turistický průvodce Řím - Rough Guide Přípravy na cestu byly hotové, celého průvodce jsme měli nastudovaného, ale nakonec se žádný prodloužený víkend nekonal. Nízkonákladová společnost SkyEurope zkrachovala těsně předtím, než jsme měli letět do Říma. Pojďme se aspoň podívat na stránky praktického průvodce Rough Guides pro Řím, co jsme si z něj vybrali.

Colosseum

Symbol Říma, který zdobí i obálku zmiňovaného průvodce Rough Guides. Na návštěvu můžete zajít každý den od 8:30 do 17:30 a zaplatíte vstupné stojí €17, pokud jste ve věku od 18 do 25 let, tak můžete získat sníženou cenu €12. Fronty u vstupu jde omezit, pokud si předem zakoupíte ArcheoCard nebo RomaPass. Uvnitř je možné volně prozkoumat přízemí a větší část patra. Do horních částí se bohužel nedostanete.

Vatikán

Papežský stát naleznete v samém centru Říma. Velkolepé náměstí s kolonádou a chrám sv. Petra přímo láká k návštěvě. Nezapomeňte však ani na Vatikánské zahrady a Sixtinskou kapli.

Hrad Sant’ Angelo

Andělský hrad potkáte pravděpodobně již na cestě ke katedrále sv. Petra a Vatikánské náměstí. Celou budovu navrhl a nechal postavit císař Hadrián, jehož spálené ostatky zde byly i do 12. století uchovávány. Uvnitř hradu si všimněte i osobního hesla Pavla III. – Festina Lente (spěchej pomalu). Na vrcholku hradu si můžete vychutnat nejen vynikající kávu, ale i krásný pohled na celý Řím.

Santa Maria Maggiore

Jedna z pěti velkých bazilik v Římě vypadá velmi nenápadně zvenku, ale pokud se podíváte dovnitř objevíte jeden z nejlépe dochovaných byzantských interiérů. S bazilikou jsou spojené i dva netradiční obřady. Každý rok se 5. srpna od stropu snáší plátky bílých růží – oslava zázračného sněžení a v noci je na náměstí vytvořen umělý sníh. Který samozřejmě vzápětí odtaje. Druhý obřad je 24. prosince ráno, kdy se kolem kostela nosí relikviář s jesličkami a následně je vystaven na hlavním oltáři.

Fontána di Trevi

Nedaleko nákupní galerie Galleria Alberto Sordi najdete velikánskou barokní kašnu Fontánu di Trevi. Až se pokocháte krásou a dodáte si trochu osvěžení v parném dni, nezapomeňte na pověst o vrhání mincí do kašny. Pokud se ke kašně otočíte zády a podaří se vám přes rameno vhodit minci do vody, do Říma se určitě opět vrátíte.

Samozřejmě v průvodci najdete spoustu dalších zajímavých míst, které se dají navštívit a inspirací bude i videoprůvodce, kterého najdete na přiloženém DVD.

M. Dunford: Turistický průvodce Řím; The Rought Guide to Rome, Nakladatelství JOTA s.r.o. 2008, 330 + 36 stran, 478 Kč, třetí vydání, ISBN: 978-80-7217-598-7

Přidat komentář